10 pcs handkerchieve 3-fold
Stock: 61942
Show details
Available, delivery time: Standard
Our tissues are not only practical but also an excellent way to promote your brand and stay in the minds of customers. Order today and offer your customers high-quality tissues while putting your brand in the spotlight.
Product Highlights:
Gentle Quality: Our 3-ply tissues are exceptionally soft and gentle on the nose.
Convenient Size: The compact tissue packs are perfect for on-the-go and easily fit into any handbag.
Print option: Your logo will be digitally and multicolor printed on a label to prominently showcase your brand.
Hygienic Individual Packaging: Each tissue pack is individually wrapped to ensure hygiene.
General
| Product length | 73 mm |
|---|---|
| Product width | 52 mm |
| Product height | 27 mm |
| Material | Wood |
| Weight | 0.017 kg |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 48182010000 |
| Finishing types | Label printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Label< 30cm² (ETN1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 500 |
| Quantity small packaging | 10 |