12 piece coloured pencil set
Stock: 21032
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product height | 103 mm |
|---|---|
| Product diameter | 35 mm |
| Material | Wood, Paper |
| Weight | 0.045 kg |
| Refill color | Multicolored |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 96091090000 |
| Finishing types | Pad printing, Digital transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T2) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 10 mm |
| Printgroup 2 | Digital transfer [>50cm²] (DTF1) |
| Print area 2 width | 40 mm |
| Print area 2 height | 10 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 200 |
| Quantity small packaging | 50 |