2 in 1 soft blanket with pillow
Stock: 0
Show details
Currently not available
Soft fleece blanket that quickly transforms into a pillow. With an integrated carabiner, trolley strap, and a size of 120 x 150 cm, this 2-in-1 blanket is a versatile companion that combines comfort and functionality. Your logo will be printed on the blanket.
General
| Product length | 1200 mm |
|---|---|
| Product width | 1500 mm |
| Material | Microfiber |
| Weight | 0.425 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 94049090000 |
| Finishing types | Embroidery, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing transfer (TT2) |
| Possible colors printgroup 1 | 5 |
| Print area 1 width | 200 mm |
| Print area 1 height | 150 mm |
| Printgroup 2 | Embroidery < 20cm² (HF) |
| Print area 2 width | 80 mm |
| Print area 2 height | 60 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 20 |
| Quantity small packaging | 10 |