350ml insulated mug
Stock: 2508
Show details
Available, delivery time: Express
Double-walled vacuum insulated mug made of stainless steel with 350ml capacity and cork base. We engrave your logo on the outside.
General
| Product height | 135 mm |
|---|---|
| Product diameter | 87 mm |
| Material | Stainless Steel, Cork, polystyrene (PS), Silicone |
| Weight | 0.283 kg |
| Volume | 0.35 L |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 96170000000 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 24 |
| Quantity small packaging | 24 |