4 port - rounded USB-Hub
Stock: 6950
Show details
Available, delivery time: Standard
Our round USB hub made of high-quality plastic is the ideal solution to expand your USB connectivity options. With 4 additional USB ports, you can connect multiple devices simultaneously, enhancing your productivity. This hub features a USB input port that can be conveniently stored inside for added portability.
Product Highlights:
4 USB Ports: Expand your connectivity options and connect multiple devices simultaneously.
USB Input Port: The USB hub has an input port that can be stored inside for additional portability and organization.
High-Quality Plastic: The hub is constructed from high-quality plastic, providing reliability and durability.
Print option: Your logo will be printed on the round surface of the hub, effectively promoting your brand.
General
| Product length | 16 mm |
|---|---|
| Product diameter | 50 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.035 kg |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 8471800000 |
| Finishing types | Digital printing, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T3) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 35 mm |
| Print area 1 height | 35 mm |
| Printgroup 2 | Digital printing (DC1) |
| Print area 2 width | 40 mm |
| Print area 2 height | 40 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 50 |
- Achtung! USB-Kabel enthält Kleinteile – Erstickungsgefahr! Unbedingt außerhalb der Reichweite von Kindern aufbewahren!
- Bitte setzen Sie den Artikel keiner Feuchtigkeit und extremen Temperaturen aus.
- Für die äußere Reinigung nur ein nebelfeuchtes Tuch verwenden.
- Vermeiden Sie Stöße und üben Sie keine Gewalteinwirkung auf den Artikel aus.
- Verwenden Sie das Kabel nur für dafür geeignete Geräte.