4 stainless steel cups
Stock: 14628
Show details
Available, delivery time: Express
Product Highlights:
High-Quality Material: The shot glasses are made of durable stainless steel suitable for beverages.
Convenient Set: With four shot glasses in a case, you are well-equipped to enjoy shots with friends or family.
Compact Case: The faux leather case is compact and easy to carry, allowing you to take your shot glasses anywhere.
Print option: Your logo will be laser-engraved onto the glasses, presenting your brand in a stylish manner.
General
| Product length | 69 mm |
|---|---|
| Product diameter | 43 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 0.071 kg |
| Volume | 0.03 L |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 73239300900 |
| Finishing types | Ceramic transfer, Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L5) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 10 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Ceramic transfer (C1) |
| Possible colors printgroup 2 | 5 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 50 |