A4 clipboard made of bamboo
Stock: 1008
Show details
Available, delivery time: Express
General
| Product length | 224 mm |
|---|---|
| Product width | 4 mm |
| Product height | 325 mm |
| Material | Bamboo, Metal |
| Weight | 0.375 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 44219910000 |
| Finishing types | Laser engraving, Screen printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 80 mm |
| Print area 1 height | 50 mm |
| Printgroup 2 | Screen printing (S1) |
| Print area 2 width | 150 mm |
| Print area 2 height | 200 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 25 |