A5 PU soft cover notebook
Stock: 4459
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 143 mm |
|---|---|
| Product width | 12 mm |
| Product height | 210 mm |
| Material | Polyurethan (PU), sugar cane paper |
| Weight | 0.298 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 48201030000 |
| Finishing types | Pad printing, Hot stamping |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T3) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 45 mm |
| Print area 1 height | 25 mm |
| Printgroup 2 | Hot stamping (HS) |
| Print area 2 width | 45 mm |
| Print area 2 height | 25 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 25 |