A5 notebook in wood look
Stock: 1155
Show details
Available, delivery time: Express
A5 notebook with wood-effect cover, 160 lined pages, elasticated closure and ribbon marker. We will print your logo on the front.
General
| Product length | 211 mm |
|---|---|
| Product width | 144 mm |
| Product height | 15 mm |
| Material | Polyurethan (PU), recycled paper |
| Weight | 0.29 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 48201030000 |
| Finishing types | Laser engraving, Pad printing, Screen printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 80 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
| Printgroup 2 | Pad printing (T3) |
| Print area 2 width | 50 mm |
| Print area 2 height | 30 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 4 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 50 |