A5 notebook out of recyclingpaper
General
| Product length | 145 mm |
|---|---|
| Product width | 14 mm |
| Product height | 211 mm |
| Material | Rubber, recycled paper, recycled PU |
| Weight | 0.274 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 48201030000 |
| Finishing types | Screen printing, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T2) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Screen printing (S1) |
| Print area 2 width | 100 mm |
| Print area 2 height | 150 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 25 |