A5 notebook with ballpoint
Stock: 7944
Show details
Available, delivery time: Standard
A5 notebook with ballpoint pen. The notebook is made of recycled paper (160 lined pages), bamboo, and PU. The matching pen is made of aluminum and bamboo. Perfect for notes, ideas, sketches, and more. Your logo will be printed on the notebook.
General
| Product length | 145 mm |
|---|---|
| Product width | 15 mm |
| Product height | 210 mm |
| Material | Aluminium, Bamboo, Paper |
| Weight | 0.28 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 48201030000 |
| Finishing types | Screen printing, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T3) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Screen printing (S1) |
| Print area 2 width | 100 mm |
| Print area 2 height | 120 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 25 |