A5 ring binder with PU cover
Stock: 3666
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 167 mm |
|---|---|
| Product width | 20 mm |
| Product height | 230 mm |
| Material | Iron, Paper, Polyurethan (PU) |
| Weight | 0.378 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 48239040000 |
| Finishing types | Screen printing, Hot stamping |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 100 mm |
| Print area 1 height | 100 mm |
| Printgroup 2 | Hot stamping (HS) |
| Print area 2 width | 50 mm |
| Print area 2 height | 40 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 40 |
| Quantity small packaging | 40 |