Aluminium wall clock
Stock: 874
Show details
Available, delivery time: Express
Our aluminum wall clock with a stylish world map background is not only functional but also a decorative piece for any room. This clock seamlessly fits into any setting and is an eye-catching addition to any space.
Product Highlights:
High-Quality Design: The clock features a high-quality aluminum casing and a stylish world map background.
Decorative and Functional: This clock serves both a functional purpose and adds a decorative element to any room.
Print option: Your logo will be laser-engraved on the clock to ensure a durable and stylish brand presentation.
General
| Product length | 27 mm |
|---|---|
| Product diameter | 300 mm |
| Material | Metal |
| Weight | 0.44 kg |
| Battery type | UM3 |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 91031000000 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 20 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 10 |
| Quantity small packaging | 10 |
- Article is designed for private use.
- Protect from shocks and strong vibrations
- Protect from moisture and wetness
- Remove the battery when not in use or in storage
- Remove used batteries immediately and dispose of them in accordance with regulations
- Do not carry out any repairs to the product yourself, but return it to a specialist workshop
- Improper use and modifications to the product can lead to defects