Automatic umbrella
Stock: 3839
Show details
Available, delivery time: Standard
Automatic umbrella made of 190T pongee with fibreglass shaft and matt soft handle. We print your logo on one segment.
General
| Product height | 850 mm |
|---|---|
| Product diameter | 1050 mm |
| Material | Plastic, Polyester |
| Weight | 0.42 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 66019920000 |
| Finishing types | Screen printing, Digital transfer, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 200 mm |
| Print area 1 height | 150 mm |
| Printgroup 2 | Digital Transfer [51-200cm²] (DTF2) |
| Print area 2 width | 150 mm |
| Print area 2 height | 100 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 25 |