B7 notebook made from recycled paper
Stock: 5561
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 88 mm |
|---|---|
| Product width | 10 mm |
| Product height | 125 mm |
| Material | recycled paper |
| Weight | 0.08 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 48201030000 |
| Finishing types | Pad printing, Digital transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T2) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Digital transfer [>50cm²] (DTF1) |
| Print area 2 width | 70 mm |
| Print area 2 height | 80 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 50 |