Backgammon - chess - draughts game
Stock: 2531
Show details
Available, delivery time: Express
Wooden travel game set with backgammon, chess and draughts. We print your logo above the cap.
General
| Product length | 190 mm |
|---|---|
| Product width | 102 mm |
| Product height | 33 mm |
| Material | Wood |
| Weight | 0.2 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 95049080000 |
| Finishing types | Laser engraving, Screen printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 80 mm |
| Print area 1 height | 15 mm |
| Printgroup 2 | Screen printing (S2) |
| Print area 2 width | 80 mm |
| Print area 2 height | 15 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 25 |
- Caution! Not for children under 3 years! Choking hazard. Contains small parts