Ball pen Mark Twain
Stock: 116
Show details
Available, delivery time: Express
Product Highlights:
Mark Twain Twist Ballpoint Pen: This pen is of the highest quality and features a blue large-capacity refill for a smooth writing experience.
Elegant Case: The case stands out with its black lacquer finish, providing a stylish presentation for the pen.
Print option: Your logo will be printed on the case to ensure that your brand is elegantly displayed.
General
| Product length | 146 mm |
|---|---|
| Product diameter | 11 mm |
| Material | Metal |
| Weight | 0.431 kg |
| Refill color | Blue |
| Brand | Mark Twain |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 96081092000 |
| Finishing types | Laser engraving, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T4) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Laser engravement (L2) |
| Print area 2 width | 35 mm |
| Print area 2 height | 3 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 50 |