Bamboo Phone Holder
Stock: 5183
Show details
Available, delivery time: Express
Product Highlights:
Sustainable Material: the cell phone holder is made of high quality bamboo, an eco-friendly material that conveys naturalness and style.
Space-saving design: the snap-together holder saves space on your desk and keeps your smartphone in an upright position.
Cable management: the opening in the holder allows you to conveniently pass through your charging cable to charge your smartphone without creating clutter.
Print option: Your logo will be engraved on the holder for a custom touch and brand presence.
General
| Product length | 80 mm |
|---|---|
| Product width | 65 mm |
| Product height | 130 mm |
| Material | Bamboo |
| Weight | 0.081 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 44219100000 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 25 |