Bamboo key ring with bottle opener
General
| Product length | 94 mm |
|---|---|
| Product width | 30 mm |
| Product height | 3 mm |
| Material | Bamboo, Zinc |
| Weight | 0.031 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 82055100000 |
| Finishing types | Laser engraving, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 20 mm |
| Printgroup 2 | Pad printing (T2) |
| Print area 2 width | 30 mm |
| Print area 2 height | 20 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 4 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 400 |
| Quantity small packaging | 50 |