Bamboo pen with twist in bamboo case
Stock: 8228
Show details
Available, delivery time: Express
General
| Product length | 168 mm |
|---|---|
| Product width | 40 mm |
| Product height | 24 mm |
| Material | Bamboo |
| Weight | 0.24 kg |
| Refill color | Blue |
| Refill type | Metal Lead |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 96081092000 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 6 mm |
| Printgroup 2 | Laser engravement (L2) |
| Print area 2 width | 50 mm |
| Print area 2 height | 30 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 50 |