Barbecue set in case
Stock: 7762
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
High-Quality Barbecue Tool Set: The lockable metal case protects your barbecue utensils and is easy to transport.
Complete Barbecue Set: Inside the case, you'll find a meat turner, barbecue fork, and barbecue tongs.
Print option: Your logo will be laser-engraved onto the outer metal plate, presenting your brand in a stylish manner.
General
| Product length | 370 mm |
|---|---|
| Product width | 100 mm |
| Product height | 80 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 1.05 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 82152010000 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 50 mm |
| Print area 1 height | 25 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 10 |
| Quantity small packaging | 10 |