Bicycle bag
Stock: 1331
Show details
Available, delivery time: Standard
Bicycle bag made of durable 600D polyester with reflective strips. The bag can be easily attached to the middle frame bar using the brackets and offers enough space for all important items. We will print your logo on the bag.
General
| Product length | 300 mm |
|---|---|
| Product width | 75 mm |
| Product height | 190 mm |
| Material | Polyester, PVC |
| Weight | 0.114 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 42029298900 |
| Finishing types | Digital transfer, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing transfer (TT1) |
| Possible colors printgroup 1 | 5 |
| Print area 1 width | 80 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Digital transfer [>50cm²] (DTF1) |
| Print area 2 width | 80 mm |
| Print area 2 height | 30 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 50 |