Big boules game
Stock: 1700
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Complete Boules Set: The set includes 6 metal balls, 1 small wooden ball, a measuring tape, and a carrying bag, so you have everything you need for an outdoor Boules game.
Fun Outdoor Activity: Boules is a popular outdoor game that provides entertainment at picnics, family gatherings, and other events.
Print option: We print your logo on the outside of the case to prominently showcase your brand.
General
| Product length | 230 mm |
|---|---|
| Product width | 70 mm |
| Product height | 160 mm |
| Material | Metal |
| Weight | 4.676 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 95069990000 |
| Finishing types | Digital transfer, Laser engraving, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing transfer (TT2) |
| Possible colors printgroup 1 | 5 |
| Print area 1 width | 150 mm |
| Print area 1 height | 80 mm |
| Printgroup 2 | laser engravement (L7) |
| Print area 2 width | 20 mm |
| Print area 2 height | 10 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 4 |
| Quantity small packaging | 4 |