Bluetooth headset in transparent case
Stock: 5439
Show details
Available, delivery time: Standard
Our Bluetooth headphones with volume control and USB charging cable are a high-quality audio product that provides an excellent sound experience. The headphones come in a plastic packaging with a hanging loop, making it ideal for presentation and storage.
Product Highlights:
Bluetooth Connectivity: Wireless connection to your devices for music and calls.
Volume Control: Allows for convenient volume adjustment without needing to access your device.
USB Charging Cable: The included USB charging cable makes it easy to charge the headphones.
High-Quality Sound: Enjoy impressive sound quality and clear calls.
Plastic Packaging with Hanging Loop: The packaging is perfect for presentation and hanging the product.
Print option: Your logo will be printed on the packaging to promote your brand.
General
| Product length | 95 mm |
|---|---|
| Product diameter | 30 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.039 kg |
| capacity mAh | 500 |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85176200000 |
| Finishing types | Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T3) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 25 mm |
| Print area 1 height | 15 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 200 |
| Quantity small packaging | 200 |
- Keep the device away from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids. Storage at -10 to +20°C.
- Working ambient temperature from 0 to 40°C.
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children. Plastic bags, foils and other packaging materials can cause suffocation.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified technician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and alert the fire brigade if in doubt.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery / the extinguished device extinguished in a basin of water or another suitable container.