Bluetooth speaker box
Stock: 1747
Show details
Available, delivery time: Express
Our powerful Bluetooth speaker with your engraved logo decoration is the perfect product to provide your customers with an impressive audio experience. This speaker wirelessly connects to various devices and also offers an AUX connection for maximum flexibility.
Product Highlights:
Wireless Connectivity: With Bluetooth JL5.0, you can effortlessly establish a wireless connection to your smartphones, tablets, and other compatible devices to enjoy your favorite music anywhere.
Durable Battery: The built-in 1200mAh battery ensures hours of music playback and can be conveniently recharged via USB.
AUX Connection: If Bluetooth is not available, the AUX connection provides the option to play your music through a cable.
Premium Sound Quality: The powerful speaker box delivers clear and impressive sound for an unmatched audio experience.
Print option: The compact box with your engraved logo on the metal plate not only looks great but is also portable and easy to carry.
General
| Product height | 172 mm |
|---|---|
| Product diameter | 65 mm |
| Material | electronic, plastic (ABS) |
| Weight | 0.445 kg |
| capacity mAh | 1200 |
| Battery included | |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85182900900 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 25 mm |
| Print area 1 height | 25 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 30 |
| Quantity small packaging | 30 |
- Keep the device away from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids. Storage at -10 to +20°C.
- Working ambient temperature from 0 to 40°C.
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children. Plastic bags, foils and other packaging materials can cause suffocation.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified technician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and alert the fire brigade if in doubt.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery / the extinguished device extinguished in a basin of water or another suitable container.