Bluetooth speaker with bracket
Stock: 112
Show details
Available, delivery time: Standard
Our Bluetooth speaker with hands-free function and many practical features is the ideal device for both on-the-go and at home.
Produkthighlights:
Non-slip Surface and Stand: The top and bottom of the speaker feature non-slip design for stability. The non-slip surface can also double as a stand for your smartphone or tablet.
Bluetooth 3.0: Connect your devices wirelessly via Bluetooth 3.0 to enjoy your favorite music.
Micro SD Card Slot: Use the Micro SD card slot to play music directly from a memory card.
FM Radio: The speaker comes with a built-in FM radio, allowing you to tune in to radio stations.
Wireless Speaker: With 3 watts, this speaker provides clear and powerful sound. You can easily control the volume.
Includes Micro USB Charging Cable: The included Micro USB charging cable makes recharging the speaker a breeze.
Print option: Your logo will be printed on the speaker.
General
| Product height | 63 mm |
|---|---|
| Product diameter | 80 mm |
| Material | Rubber, Plastic |
| Weight | 0.253 kg |
| capacity mAh | 500 |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85271300000 |
| Finishing types | Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T4) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 25 mm |
| Print area 1 height | 12 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 60 |
| Quantity small packaging | 30 |
- Keep the device away from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids. Storage at -10 to +20°C.
- Working ambient temperature from 0 to 40°C.
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children. Plastic bags, foils and other packaging materials can cause suffocation.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified technician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and alert the fire brigade if in doubt.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery / the extinguished device extinguished in a basin of water or another suitable container.