Bluetooth speaker with inductive charger
Stock: 1435
Show details
Available, delivery time: Express
Product Highlights:
High-Quality Materials: The speaker is made of Limestone Cement and features a stylish bamboo surface that not only looks elegant but is also sustainable.
Integrated Wireless Charger: The speaker has an integrated wireless charger, allowing you to wirelessly charge compatible devices.
Powerful Sound: With a volume of >= 90dB, this speaker delivers impressive sound that makes your message clearly audible.
Bluetooth Connection: With a range of up to 10 meters, you can wirelessly stream your music and connect your smartphone or tablet to the speaker.
Print option: Your logo will be engraved on the bamboo surface of the speaker, allowing for a stylish and durable branding.
General
| Product length | 107 mm |
|---|---|
| Product width | 64 mm |
| Product height | 77 mm |
| Material | Bamboo, electronic, Granite |
| Weight | 0.563 kg |
| capacity mAh | 600 |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85182900900 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 16 |
| Quantity small packaging | 16 |
- Keep the device away from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids. Storage at -10 to +20°C.
- Working ambient temperature from 0 to 40°C.
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children. Plastic bags, foils and other packaging materials can cause suffocation.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified technician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and alert the fire brigade if in doubt.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery / the extinguished device extinguished in a basin of water or another suitable container.