Bluetooth speaker
Stock: 190
Show details
Available, delivery time: Express
Our state-of-the-art Bluetooth speaker with a wireless charger made from bamboo – the perfect fusion of style, technology, and functionality! This speaker features Bluetooth version 5.3 for a reliable connection, an integrated bamboo wireless charger, a carrying cord for maximum mobility, and much more.
Product Highlights:
Bluetooth 5.3 Technology: With the latest Bluetooth version, enjoy a reliable and fast connection for an impressive audio experience without the hassle of cables.
Bamboo Wireless Charger: The integrated bamboo wireless charger allows for wirelessly charging compatible devices. A stylish and practical addition to your speaker.
Carrying Cord: The carrying cord provides maximum mobility. Take your speaker anywhere, whether hiking, picnicking, or simply in the garden.
Playback Time of 1.5–2 Hours: The powerful 1200mAh battery ensures an impressive playback time, allowing you to enjoy your favorite music anywhere.
Print option: Personalize the bamboo area of the wireless charger by having your logo engraved on it. This high-quality engraving gives your product a unique touch.
General
| Product length | 120 mm |
|---|---|
| Product width | 60 mm |
| Product height | 1010 mm |
| Material | Bamboo, Jute, plastic (ABS), Recycled PET |
| Weight | 0.386 kg |
| capacity mAh | 1200 |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85182100000 |
| Finishing types | Laser engraving, Screen printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 60 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Screen printing (S1) |
| Print area 2 width | 60 mm |
| Print area 2 height | 30 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 40 |
| Quantity small packaging | 40 |
- Keep the device away from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids. Storage at -10 to +20°C.
- Working ambient temperature from 0 to 40°C.
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children. Plastic bags, foils and other packaging materials can cause suffocation.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified technician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and alert the fire brigade if in doubt.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery / the extinguished device extinguished in a basin of water or another suitable container.