Cable box
Stock: 8090
Show details
Available, delivery time: Standard
Our 3-in-1 USB charging cable is the ideal solution for charging your various devices with ease. It includes a USB adapter, a micro-USB adapter, and a charging cable suitable for both Android and iOS devices.
Product Highlights:
3-in-1 Charging Cable: This cable features a USB adapter, a micro-USB adapter, and a charging cable compatible with both Android and iOS devices, allowing for use with a variety of devices.
Convenient Plastic Box: All components are provided in a handy plastic box for safe storage and portability.
Print option: Your logo is printed on the exterior of the box, effectively showcasing your brand.
General
| Product length | 65 mm |
|---|---|
| Product width | 59 mm |
| Product height | 29 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.055 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85444290900 |
| Finishing types | Digital printing, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T3) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 45 mm |
| Print area 1 height | 20 mm |
| Printgroup 2 | Digital printing (DC1) |
| Print area 2 width | 50 mm |
| Print area 2 height | 30 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 200 |
| Quantity small packaging | 50 |
- Caution! USB cable contains small parts - choking hazard! Keep out of the reach of children at all times!
- Please do not expose the item to moisture or extreme temperatures.
- Only use a damp cloth for external cleaning.
- Avoid knocks and do not apply force to the product.
- Only use the cable for suitable devices.