Candle in a metal tin
Stock: 18884
Show details
Available, delivery time: Express
Candle in a metal tin. Atmospheric light in a compact format. The lid allows the candle to be securely closed. Your logo will be engraved on the lid.
General
| Product length | 55 mm |
|---|---|
| Product width | 55 mm |
| Product height | 40 mm |
| Material | Metal, Wax |
| Weight | 0.1 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 34060000000 |
| Finishing types | Ceramic transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 100 |