Canvas shopper with long handles
Stock: 3334
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 350 mm |
|---|---|
| Product width | 130 mm |
| Product height | 380 mm |
| Material | Cotton |
| Weight | 0.198 kg |
| Country of origin | Indien |
| Customs tariff number | 42029298900 |
| Finishing types | Digital transfer, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing transfer (TT2) |
| Possible colors printgroup 1 | 5 |
| Print area 1 width | 150 mm |
| Print area 1 height | 150 mm |
| Printgroup 2 | Digital Transfer [51-200cm²] (DTF2) |
| Print area 2 width | 150 mm |
| Print area 2 height | 150 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 150 |
| Quantity small packaging | 150 |