Cardboard notebook
Stock: 134
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 153 mm |
|---|---|
| Product width | 18 mm |
| Product height | 212 mm |
| Material | Metal, Paper |
| Weight | 0.251 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 48201030000 |
| Finishing types | Digital transfer, Screen printing, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 150 mm |
| Print area 1 height | 100 mm |
| Printgroup 2 | Digital Transfer [51-200cm²] (DTF2) |
| Print area 2 width | 100 mm |
| Print area 2 height | 100 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton-/paper sleeve |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 25 |