CrisMa Crossbody shoulder bag
General
| Product length | 185 mm |
|---|---|
| Product width | 55 mm |
| Product height | 460 mm |
| Material | Polyurethan (PU) |
| Weight | 0.18 kg |
| Brand | CrisMa |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 42029291900 |
| Finishing types | Screen printing, Digital transfer, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 120 mm |
| Print area 1 height | 100 mm |
| Printgroup 2 | Screen printing transfer (TT2) |
| Print area 2 width | 120 mm |
| Print area 2 height | 100 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 5 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 50 |
| Quantity small packaging | 50 |