CrisMa Flambé lighter
Stock: 0
Show details
Currently not available
Electronic flambé lighter with adjustable flame setting for easy flambéing of food and many other possible uses. The lighter is refillable. We will print your logo on the lighter.
General
| Product length | 70 mm |
|---|---|
| Product width | 29 mm |
| Product height | 115 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.104 kg |
| Brand | CrisMa |
| Country of origin | Vietnam |
| Customs tariff number | 9613800009 |
| Finishing types | Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T3) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 12 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 96 |
| Quantity small packaging | 12 |