CrisMa cooler rucksack
Stock: 671
Show details
Available, delivery time: Standard
CrisMa cooling rucksack with a large compartment and a separate compartment at the bottom. The fixing straps on the sides provide support. We print your logo on the lid.
General
| Product length | 280 mm |
|---|---|
| Product width | 170 mm |
| Product height | 450 mm |
| Material | PEVA |
| Weight | 0.767 kg |
| Volume | 20 L |
| Brand | CrisMa |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 42029291900 |
| Finishing types | Digital transfer, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing transfer (TT2) |
| Possible colors printgroup 1 | 5 |
| Print area 1 width | 150 mm |
| Print area 1 height | 80 mm |
| Printgroup 2 | Digital Transfer [51-200cm²] (DTF2) |
| Print area 2 width | 150 mm |
| Print area 2 height | 80 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | Non-Woven pouch |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 12 |
| Quantity small packaging | 12 |