CrisMa stainless steel drinking bottle, 700ml
Stock: 6406
Show details
Available, delivery time: Express
General
| Product height | 220 mm |
|---|---|
| Product diameter | 69 mm |
| Material | polyprobylene (PP), Silicone, recycled stainless s |
| Weight | 0.192 kg |
| Volume | 0.7 L |
| Brand | CrisMa |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 73239300900 |
| Finishing types | Laser engraving, Screen printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
| Printgroup 2 | Screen printing (S2) |
| Print area 2 width | 150 mm |
| Print area 2 height | 120 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 25 |
| Quantity small packaging | 25 |