CrisMa travelling backpack
Stock: 1400
Show details
Available, delivery time: Standard
CrisMa travel backpack made of 900D polyester with 19 litre capacity. The shoulder straps can be stowed away in a zip compartment and the bag can be used as a bag thanks to the side handle. We will print your logo on the front.
General
| Product length | 310 mm |
|---|---|
| Product width | 190 mm |
| Product height | 460 mm |
| Material | Polyester |
| Weight | 1.3 kg |
| Brand | CrisMa |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 42029291900 |
| Finishing types | Screen printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S2) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 150 mm |
| Print area 1 height | 150 mm |
Packaging
| Type of packaging | Non-Woven pouch |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 10 |
| Quantity small packaging | 10 |