CrisMa wall clock
Stock: 1388
Show details
Available, delivery time: Standard
Product Highlights:
Elegant Clock Face: The clock features a stylish clock face that displays the time accurately and boasts a timeless design.
Versatile Application: The clock is perfect for use in offices, living spaces, bedrooms, or other rooms.
Print option: Your logo will be directly printed on the easily removable plate from the back without requiring disassembly of the clock, making customization hassle-free.
General
| Product length | 40 mm |
|---|---|
| Product diameter | 300 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.881 kg |
| Battery type | UM3 |
| Brand | CrisMa |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 91052100000 |
| Finishing types | Digital printing, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T4) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 80 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
| Printgroup 2 | Digital printing (DC1) |
| Print area 2 width | 80 mm |
| Print area 2 height | 40 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton and sheet of paper |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 10 |
| Quantity small packaging | 5 |
- Article is designed for private use.
- Protect from shocks and strong vibrations
- Protect from moisture and wetness
- Remove the battery when not in use or in storage
- Remove used batteries immediately and dispose of them in accordance with regulations
- Do not carry out any repairs to the product yourself, but return it to a specialist workshop
- Improper use and modifications to the product can lead to defects