Crisma stick lighter
Stock: 0
Show details
Currently not available
CrisMa stick lighter with child safety lock and individually adjustable flame offers safe and precise ignition. Even hard-to-reach spots are no longer a problem. Your logo will be printed on the lighter.
General
| Product length | 40 mm |
|---|---|
| Product width | 23 mm |
| Product height | 237 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.063 kg |
| Brand | CrisMa |
| Country of origin | Vietnam |
| Customs tariff number | 9613800009 |
| Finishing types | Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T3) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 10 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 160 |
| Quantity small packaging | 20 |