Cutlery pad in Christmas tree shape
Stock: 8633
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 170 mm |
|---|---|
| Product width | 15 mm |
| Product height | 215 mm |
| Material | Polyester |
| Weight | 0.056 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 63049300100 |
| Printgroup 1 | Screen printing transfer (TT1) |
|---|---|
| Possible colors printgroup 1 | 5 |
| Print area 1 width | 60 mm |
| Print area 1 height | 60 mm |
| Printgroup 2 | Digital transfer [>50cm²] (DTF1) |
| Print area 2 width | 60 mm |
| Print area 2 height | 60 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 250 |
| Quantity small packaging | 250 |