Dartboard with arrows
Stock: 4597
Show details
Available, delivery time: Standard
Double-sided dartboard with 6 darts and metal loop for fastening. We will print your logo in one field.
General
| Product height | 10 mm |
|---|---|
| Product diameter | 400 mm |
| Material | Stainless Steel, Paper, polyethylene (PE) |
| Weight | 1.143 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 95049080000 |
| Finishing types | Laser engraving, Pad printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Pad printing (T4) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 30 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Laser engravement (L3) |
| Print area 2 width | 30 mm |
| Print area 2 height | 30 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 20 |
| Quantity small packaging | 10 |