Desinfective column
Stock: 99
Show details
Available, delivery time: Standard
Hygiene at Your Fingertips: Our Sanitizing Station with Advertising Space and Customization! Our sanitizing station is not only a practical hygiene tool but also an effective advertising platform.
Product Highlights:
Sturdy Base: The station stands on a stable base to ensure a secure footing.
Telescopic Pole: The telescopic pole is adjustable in height (125-165 cm) to meet various requirements.
DIN A4 Advertising Space: The station features a DIN A4-sized advertising space where you can place your custom advertising message.
Large Container: The container has a capacity of 1000 ml and can be filled with sanitizer gel or liquid.
Print option: You can print and customize your logo on a DIN A4 sheet, allowing you to communicate current information whenever needed.
General
| Product length | 1200 mm |
|---|---|
| Product width | 800 mm |
| Material | Metal |
| Weight | 8.6 kg |
| Battery type | LR14 |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 84798997900 |
| Finishing types | no es posible terminar |
|---|
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 1 |
| Quantity small packaging | 1 |
- Protect the device from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects. Do not attempt to repair or dismantle the appliance yourself
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified electrician
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged
- Do not crush or puncture the battery and do not immerse it in liquids
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and, if in doubt, alert the fire brigade
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing
- For this reason, store the extinguished battery/device in a basin of water or other suitable container even after extinguishing