Electric toothbrush, incl. 4 replacement brushes
Stock: 1999
Show details
Available, delivery time: Standard
Electric toothbrush (200 mAh) with 4 spare brushes and USB-C connection incl. charging cable. Perfect for taking with you when travelling. Your logo will be printed on the packaging.
General
| Product length | 215 mm |
|---|---|
| Product width | 139 mm |
| Product height | 38 mm |
| Material | plastic (ABS) |
| Weight | 0.35 kg |
| Battery included | |
| Battery type | Li-Ionen |
| Brand | CrisMa |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 85098000000 |
| Finishing types | Screen printing, Digital printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 120 mm |
| Print area 1 height | 80 mm |
| Printgroup 2 | Digital printing (DC0) |
| Print area 2 width | 120 mm |
| Print area 2 height | 80 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 40 |
| Quantity small packaging | 40 |