FFP2 mask
Stock: 17830
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 160 mm |
|---|---|
| Product width | 120 mm |
| Material | Cotton, non woven |
| Weight | 0.009 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 63079098100 |
| Finishing types | Digital transfer, Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing transfer (TT1) |
| Possible colors printgroup 1 | 5 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Digital transfer [>50cm²] (DTF1) |
| Print area 2 width | 40 mm |
| Print area 2 height | 30 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | ploybag |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 1000 |
| Quantity small packaging | 25 |