Ferraghini writing set matt
Stock: 2281
Show details
Available, delivery time: Express
Ferraghini writing set in elegant matt brushed metal. The set consists of a blue twist action biros and a rollerball. We will engrave your logo on both writing instruments next to the clip.
General
| Product length | 181 mm |
|---|---|
| Product width | 86 mm |
| Product height | 37 mm |
| Material | Paper, recycled aluminium |
| Weight | 0.233 kg |
| Refill color | Blue |
| Refill type | Metal System Lead |
| Brand | Ferraghini |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 96085000000 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L4) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 25 mm |
| Print area 1 height | 6 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 60 |
| Quantity small packaging | 30 |