Foldable shopping bag
Stock: 12740
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 370 mm |
|---|---|
| Product width | 3 mm |
| Product height | 370 mm |
| Material | Plastic, Recycled PET, recycled cotton |
| Weight | 0.08 kg |
| Country of origin | Indien |
| Customs tariff number | 42029298900 |
| Finishing types | Screen printing, Digital transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing cotton bags (ST2) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 230 mm |
| Print area 1 height | 200 mm |
| Printgroup 2 | Digital Transfer [201-500cm²] (DTF3) |
| Print area 2 width | 250 mm |
| Print area 2 height | 200 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 200 |
| Quantity small packaging | 100 |