Glass block with small clock
Stock: 1428
Show details
Available, delivery time: Express
Our elegant glass desk accessory with an integrated clock is not only a functional and stylish addition to your desk but also provides ample space for your branding. This high-quality product comes securely packaged in a blue box with satin lining for enhanced presentation.
Product Highlights:
Glass Desk Accessory: This elegant accessory is a stylish addition to any desk.
Integrated Clock: The clock not only provides practical timekeeping but is also a stylish design element.
Ample Space for Branding: There's plenty of space on the glass to effectively showcase your branding or message.
Packaging: The clock is delivered in a blue box with satin lining, enhancing the presentation.
Print option: Your logo is laser-engraved onto the glass from behind, ensuring lasting and elegant personalization.
General
| Product length | 80 mm |
|---|---|
| Product width | 48 mm |
| Product height | 95 mm |
| Material | Glass |
| Weight | 0.363 kg |
| Battery included | |
| Battery type | LR626 |
| Brand | MCollection |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 91059100000 |
| Finishing types | Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 36 |
| Quantity small packaging | 36 |
- Protect the device from extremely high and low temperatures, direct sunlight, water, moisture and liquids
- Do not use abrasive cleaning agents or sharp objects. Do not attempt to repair or dismantle the appliance yourself.
- Keep the appliance free from dust, fluff, etc.
- Keep out of the reach of children.
- Do not throw the appliance into a fire (risk of explosion)
- Do not attempt to dismantle the appliance.
- Repairs to electrical appliances should only be carried out by a qualified electrician.
- DO NOT use the appliance when it is wet to avoid the risk of electric shock, explosion or self-harm.
- DO NOT use if the appliance has been dropped or damaged
- Do not crush or puncture the battery and do not immerse it in liquids.
- In the event of smoke, unusual noises or excessive heat, move the power bank to a safe place outdoors.
- In the event of a fire, extinguish and cool with sufficient water and, if in doubt, alert the fire brigade.
- Lithium-ion batteries can continue to reignite for a long time after extinguishing.
- For this reason, store the extinguished battery/device in a basin of water or other suitable container even after extinguishing.