Glass dispenser with 4 jugs
Stock: 386
Show details
Available, delivery time: Standard
Our beverage dispenser set is a fantastic way to stylishly and practically serve drinks. Order today and provide your customers with a high-quality and personalized set for their events, all while highlighting your brand.
Product Highlights:
Large Beverage Dispenser: The beverage dispenser has a generous capacity of 4,000 ml, making it easy to effortlessly supply your guests with drinks.
Four Glass Pitchers: The set includes four glass pitchers with straws, allowing your guests to enjoy drinks individually.
Stylish Design: The set features a timeless and appealing design that fits any occasion.
Print option: Your logo will be laser-engraved on the lid of the beverage dispenser, presenting your brand in a stylish manner.
General
| Product length | 260 mm |
|---|---|
| Product width | 237 mm |
| Product height | 283 mm |
| Material | Glass |
| Weight | 3.28 kg |
| Volume | 4 L |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 70134999000 |
| Finishing types | Label printing, Laser engraving |
|---|---|
| Printgroup 1 | Laser engravement (L3) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 30 mm |
| Printgroup 2 | Label < 30cm² (ETN2) |
| Print area 2 width | 80 mm |
| Print area 2 height | 80 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 4 |
| Quantity small packaging | 4 |