Gymbag made of recycled polyester
Stock: 4278
Show details
Available, delivery time: Standard
General
| Product length | 320 mm |
|---|---|
| Product width | 3 mm |
| Product height | 430 mm |
| Material | Recycled PET |
| Weight | 0.032 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 42029291900 |
| Finishing types | Screen printing, Digital transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing (S1) |
| Possible colors printgroup 1 | 1 |
| Print area 1 width | 240 mm |
| Print area 1 height | 240 mm |
| Printgroup 2 | Digital Transfer [201-500cm²] (DTF3) |
| Print area 2 width | 200 mm |
| Print area 2 height | 150 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 500 |
| Quantity small packaging | 50 |