Hand warmer with Christmas knitted cover
Stock: 8587
Show details
Available, delivery time: Standard
Hand warmer with cosy knitted cover with Christmas motif. The warmth is generated simply by pressing and ensures cosy, warm hands. We will print your logo on the knitted cover.
General
| Product length | 72 mm |
|---|---|
| Product width | 25 mm |
| Product height | 137 mm |
| Material | Polyester, PVC |
| Weight | 0.113 kg |
| Country of origin | China |
| Customs tariff number | 38249996990 |
| Finishing types | Screen printing transfer |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing transfer (TT2) |
| Possible colors printgroup 1 | 5 |
| Print area 1 width | 40 mm |
| Print area 1 height | 40 mm |
Packaging
| Type of packaging | carton |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 100 |
| Quantity small packaging | 50 |